bane
04 خرداد 1402 - 10:12

النخاله: در صورت ترور فرماندهان جهاد اسلامی تل‌آویو بمباران می‌شود

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که به ترور یا هدف قرار گرفتن فرماندهان و اعضای جنبش جهاد پاسخ می‌دهیم و این یک تعهد آشکار است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،«زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بخش دوم گفت‌‌و‌گوی خود با پایگاه خبری «حیاه واشنگتن» جزئیات جدیدی از جنگ اخیر گروه‌های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی فاش کرد.

زیاد النخاله اعلام کرد که  اگر  جنگ « انتقام آزادگان» بیشتر طول می‌کشید، حماس، همه گروه‌های مقاومت و حزب الله وارد این نبرد می شدند. محاسبات دشمن در خصوص حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی و ورود آن‌ها به جنگ، مانع تشدید تجاوزات دشمن شد.

 وی در ادامه افزود که  ما برای پذیرش آتش‌بس تحت فشار قرار نگرفتیم. شهادت شیخ «خضر عدنان» در بند رژیم صهیونیستی یک ترور مستقیم است و اسرائیل عامدانه او را به شهادت رساند.

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین متعهد شد  در صورتی که اسرائیل هر فرمانده یا عضو مقاومت را ترور کند، با بمباران تل‌آویو پاسخ خواهیم داد و این تعهد ما واضح است. عرین الاسود متشکل از تمام حامیان مقاومت فلسطین است و نیروهای چند گروه مقاومت آن را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه فلسطینی‌ها نتوانسته‌اند اختلافات سیاسی خود را حل و فصل کنند، مقاومت را به وحدت  در میدان فراخواند تا گامی برای رسیدن به همبستگی و اتحاد سیاسی شود.

النخاله سخنرانی «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین  در سازمان  ملل  را شرم‌آور و مایه خجالت توصیف کرد و گفت : تشکیلات خودگردان، فلسطین را در باتلاق طرح موسوم به «سازش با دشمن اسرائیلی» گرفتار کرده است و این تشکیلات و سازمان آزادیبخش فلسطین و برنامه‌های سیاسی آن از سوء برداشت از ماهیت رژیم صهیونیستی رنج می‌برند.

 زیاد النخاله گفت: دشمن صهیونیستی فلسطین را به زور اشغال کرد و حالا کرانه باختری را با سیاست و درخواست کمک به ما نمی‌دهد. سازمان آزادی‌بخش اکنون مهری است  که کارکرد آن  منافع یک برنامه سیاسی روشن، یعنی سازش با دشمن صهیونیستی است.

 

وی تصریح کرد که تشکیلات خودگردان نماینده عده محدودی از ملت فلسطین است و کشورهای عربی با این عده رفتار محترمانه‌ای دارند و با دیگران به عنوان تروریست رفتار می‌کنند.ولی وقتی ما به عنوان اعضای مقاومت به کشورهای عربی می‌رویم به ما می‌گویند که شما تروریست هستید!

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که هیچ توافقی در مورد برنامه سیاسی و چشم انداز مدیریت جنگ با پروژه صهیونیستی وجود ندارد، بدین ترتیب نیازی به بازسازی سازمان آزادی‌بخش نسیت. کشورهای عربی و جهان براساس رفتار افراد با «اسرائیل» با آن ها رفتار می کنند و مثلا کسی که با اسرائیل مخالفت می‌کند، با او به گونه‌ای رفتار می‌شود و کسی که به اسرائیل نزدیک می‌شود، با او به صورت دیگری  رفتار می‌کنند.

زیاد نخّاله در بخش اول گفت وگوی خود با  پایگاه خبری «حیاه واشنگتن » پرده از راز تررور فرماندهان شهید این جنبش در نبرد اخیر برداشت.

او با بیان اینکه جانشینان این فرماندهان به سرعت جای آن‌ها را پر کردند و جنبش از این منظر دچار اختلال و شوک نشده، گفت که این فرماندهان از گوشی همراه استفاده می‌کردند و در برخی موارد پایبند به تدابیر احتیاطی امنیتی نبودند، لذا از سوی دشمن صهیونیست شناسایی شدند.

او هرگونه نفوذ امنیتی به جهاد اسلامی را رد کرد و گفت استفاده از دستگاه‌های ارتباطی همراه، عامل شناسایی 9 شهید فرمانده بوده است.

زیاد النخاله  اعلام کرد که موشک‌های سرایاالقدس، تمام شهرهای اشغالی را در تیررس خود دارد و این موشکها ساخت مجاهدان است.

وی خاطر نشان کرد شهادت شماری از فرماندهان سرایاالقدس در نبرد «انتقام آزادگان» هیچ آشفتگی و خللی در ساختار نظامی جنبش جهاد اسلامی ایجاد نکرده است. در صورتی که نتانیاهو جرات کند رهبران و فرماندهان جنبش را در میادین دیگر هدف قرار دهد، در آن صورت رژیم صهیونیستی را موشکباران خواهیم کرد.

رژیم صهیونیستی از روز سه شنبه 19 اردیبهشت تجاوزات وحشیانه خود به نوار غزه را آغاز کرد. درگیری بین مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل بعد از آن آغاز شد که این رژیم اقدام به ترور سه تن از فرماندهان جهاد اسلامی کرد که در اثر آن 15 نفر از جمله کودک و زن به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237396