bane
04 خرداد 1402 - 12:30

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی: پایان ۱۴۰۲ جشن اتمام مرمت بازار رفسنجان برگزار می‌شود

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی گفت: بازار تاریخی رفسنجان با مشارکت شهرداری و میراث فرهنگی مرمت و بازسازی می‌شود و ان‌شاءالله پایان ۱۴۰۲ شاهد جشن پایان این کار خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، علی دارابی ظهر امروز به همراه مسؤولان شهرستان و استان کرمان از بازار تاریخی و قدیمی رفسنجان بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: به‌همت شهردار و شورای شهر، میراث فرهنگی و حمایت‌های فرمانداری برای مرمت و بازسازی این بازار تاریخی که قدمت کهنی دارد، برنامه‌ریزی شده است.

دارابی ادامه داد: مقداری از کارها مانده که در بازدید و طی گفت‌وگوهای کسبه درخواست‌هایی مبنی بر تسریع در بازسازی و مرمت و  مقاوم‌سازی و استحکام بازار داشتند که مورد تأیید است.

وی تصریح کرد: مقرر شد اداره کل میراث استان و شهرداری رفسنجان به‌صورت مشارکتی بودجه‌ای بگذارند و این بازار بسیاربسیار زیبا و  تاریخی که هم تأثیر بسیار زیادی در رونق کسب‌وکار خواهد داشت و هم به بهزیستی و بهسازی محیط کمک می‌کند، مرمت شود چراکه کسبه و مردم در اینجا زندگی می‌کنند و ما یکی از وظایف‌مان فراهم کردن شرایط بهتر زیست مردم است که امیدوریم با همت مسؤولان تحقق پیدا کند.

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی یادآور شد: در دولت سیزدهم برای بهسازی و بازسازی بازارهای تاریخی استان کرمان و ازجمله رفسنجان اعتباراتی پیش‌بینی شده، ما نیز بوجه‌ای از وزارت میراث تخصیص خواهیم داد.

وی متذکر شد: پایان امسال جشن اتمام مرمت بازار رفسنجان برگزار می‌شود.

مجید کهنوجی شهردار رفسنجان نیز عنوان کرد: اگر اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی شامل ۲۵ میلیارد تومان شهرداری و ۲۵ میلیارد تومان از سوی میراث فرهنگی تأمین شود، از زمان واریز میراث ما قول می‌دهیم هشت ماهه این کار را تحویل دهیم.

پایان پیام/۸۰۰۱۶/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237631